Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold27HåndboldIshockey4Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball3Basketball14NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Schweiz › Swiss League › Visp
Alle48Alle4Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Visp kampe, resultater og trup

Swiss League24. okt 18:00
SierreSierre–
VispVisp–
Swiss League29. okt 20:15
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes–
VispVisp–
Swiss League31. okt 19:00
VispVisp–
GCK LionsGCK Lions–
Swiss League10. nov 19:30
ArosaArosa–
VispVisp–
Swiss League13. nov 19:30
VispVisp–
BaselBasel–
Swiss League15. nov 17:30
OltenOlten–
VispVisp–
Swiss League17. nov 19:30
VispVisp–
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds–
Swiss League20. nov 20:00
ChurChur–
VispVisp–
Swiss League21. nov 18:00
ThurgauThurgau–
VispVisp–
Swiss League27. nov 19:30
VispVisp–
SierreSierre–
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
VispVisp4
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3
OT
Swiss LeagueSlut
VispVisp2
ThurgauThurgau0
Swiss LeagueSlut
VispVisp3
ChurChur2
Swiss LeagueSlut
VispVisp11
OltenOlten2
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
BaselBasel1
VispVisp0
OT
Swiss LeagueSlut
VispVisp5
ArosaArosa0
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
GCK LionsGCK Lions4
VispVisp3
OT
Swiss LeagueSlut
VispVisp5
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes2
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
ThurgauThurgau0
VispVisp1
OT
Club FriendlySlut
VispVisp2
SierreSierre3
Club FriendlySlut
VispVisp6
Chamonix Mont-BlancChamonix Mont-Blanc2
Club FriendlySlut efter forlængelse
VispVisp3
ConcordiaConcordia2
OT
Club FriendlySlut
VispVisp4
Ambri-PiottaAmbri-Piotta2
Club FriendlySlut efter forlængelse
VispVisp4
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds3
OT
Club FriendlySlut
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes2
VispVisp6
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1BaselBasel3200127
2SierreSierre2101055
3VispVisp2101045
4Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3111005
5ChurChur31101-34
6OltenOlten2110043
7ArosaArosa2110013
8ThurgauThurgau30111-23
9La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK LionsGCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind