Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold27HåndboldIshockey4Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball3Basketball14NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Schweiz › Swiss League › Basel
Alle48Alle4Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Basel kampe, resultater og trup

Club Friendly14. aug 20:15
LangenthalLangenthal–
BaselBasel–
Club Friendly18. aug 19:45
ChurChur–
BaselBasel–
Swiss League24. okt 18:00
ThurgauThurgau–
BaselBasel–
Swiss League31. okt 19:00
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds–
BaselBasel–
Swiss League10. nov 19:45
BaselBasel–
ChurChur–
Swiss League13. nov 19:30
VispVisp–
BaselBasel–
Swiss League15. nov 16:00
BaselBasel–
SierreSierre–
Swiss League17. nov 19:30
ArosaArosa–
BaselBasel–
Swiss League20. nov 19:45
BaselBasel–
GCK LionsGCK Lions–
Swiss League22. nov 17:00
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes–
BaselBasel–
Swiss LeagueSlut
BaselBasel2
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes1
Swiss LeagueSlut efter straffeslag
GCK LionsGCK Lions4
BaselBasel3
SO
Swiss LeagueSlut
BaselBasel5
ArosaArosa2
Swiss LeagueSlut
SierreSierre9
BaselBasel6
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
BaselBasel1
VispVisp0
OT
Swiss LeagueSlut
ChurChur1
BaselBasel3
Swiss LeagueSlut
BaselBasel4
OltenOlten2
Swiss LeagueSlut
BaselBasel4
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds3
Swiss LeagueSlut
OltenOlten2
BaselBasel3
Swiss LeagueSlut
BaselBasel4
ThurgauThurgau2
Swiss LeagueSlut efter straffeslag
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes5
BaselBasel4
SO
Club FriendlySlut
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds1
BaselBasel0
Club FriendlySlut efter forlængelse
BaselBasel2
AjoieAjoie3
OT
Club FriendlySlut
BaselBasel1
OltenOlten3
Club FriendlySlut efter forlængelse
FreiburgFreiburg3
BaselBasel2
OT
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1BaselBasel3200127
2SierreSierre2101055
3VispVisp2101045
4Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3111005
5ChurChur31101-34
6OltenOlten2110043
7ArosaArosa2110013
8ThurgauThurgau30111-23
9La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK LionsGCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind