Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold35Håndbold7Ishockey25Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball6Basketball21NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Schweiz › Swiss League › Sierre
Alle94Alle25Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Sierre kampe, resultater og trup

Club Friendly14. aug 19:45
OltenOlten–
SierreSierre–
Club Friendly18. aug 20:00
Chamonix Mont-BlancChamonix Mont-Blanc–
SierreSierre–
Club Friendly21. aug 20:00
SierreSierre–
Chamonix Mont-BlancChamonix Mont-Blanc–
Club Friendly29. aug 20:00
SierreSierre–
MilanoMilano–
Swiss League24. okt 18:00
SierreSierre–
VispVisp–
Swiss League29. okt 20:00
GCK LionsGCK Lions–
SierreSierre–
Swiss League31. okt 18:00
SierreSierre–
ArosaArosa–
Swiss League10. nov 20:15
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes–
SierreSierre–
Swiss League13. nov 19:45
SierreSierre–
ThurgauThurgau–
Swiss League15. nov 16:00
BaselBasel–
SierreSierre–
Swiss LeagueSlut
GCK LionsGCK Lions1
SierreSierre4
Swiss LeagueSlut
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds2
SierreSierre1
Swiss LeagueSlut
SierreSierre4
OltenOlten2
Swiss LeagueSlut
ChurChur2
SierreSierre5
Swiss LeagueSlut
SierreSierre9
BaselBasel6
Swiss LeagueSlut
ThurgauThurgau2
SierreSierre7
Swiss LeagueSlut
SierreSierre6
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3
Swiss LeagueSlut
ArosaArosa2
SierreSierre8
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
SierreSierre3
GCK LionsGCK Lions2
OT
Swiss LeagueSlut
SierreSierre8
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds4
Club FriendlySlut
LausanneLausanne6
SierreSierre1
Club FriendlySlut
VispVisp2
SierreSierre3
Club FriendlySlut
SierreSierre5
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1BaselBasel3200127
2SierreSierre2101055
3VispVisp2101045
4Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3111005
5ChurChur31101-34
6OltenOlten2110043
7ArosaArosa2110013
8ThurgauThurgau30111-23
9La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK LionsGCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind