Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold35Håndbold4Ishockey23Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball10Basketball22NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Schweiz › Swiss League › GCK Lions
Alle94Alle23Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

GCK Lions kampe, resultater og trup

Club Friendly14. aug 19:00
GCK LionsGCK Lions–
ZurichZurich–
Club Friendly21. aug 20:00
GCK LionsGCK Lions–
OltenOlten–
Swiss League24. okt 17:00
GCK LionsGCK Lions–
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds–
Swiss League29. okt 20:00
GCK LionsGCK Lions–
SierreSierre–
Swiss League31. okt 19:00
VispVisp–
GCK LionsGCK Lions–
Swiss League10. nov 20:00
GCK LionsGCK Lions–
OltenOlten–
Swiss League13. nov 20:15
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes–
GCK LionsGCK Lions–
Swiss League15. nov 15:45
GCK LionsGCK Lions–
ArosaArosa–
Swiss League17. nov 20:00
GCK LionsGCK Lions–
ThurgauThurgau–
Swiss League20. nov 19:45
BaselBasel–
GCK LionsGCK Lions–
Swiss LeagueSlut
GCK LionsGCK Lions1
SierreSierre4
Swiss LeagueSlut
ChurChur6
GCK LionsGCK Lions3
Swiss LeagueSlut efter straffeslag
GCK LionsGCK Lions4
BaselBasel3
SO
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
ThurgauThurgau2
GCK LionsGCK Lions1
OT
Swiss LeagueSlut
ArosaArosa4
GCK LionsGCK Lions3
Swiss LeagueSlut
GCK LionsGCK Lions1
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3
Swiss LeagueSlut
OltenOlten5
GCK LionsGCK Lions7
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
GCK LionsGCK Lions4
VispVisp3
OT
Swiss LeagueSlut efter forlængelse
SierreSierre3
GCK LionsGCK Lions2
OT
Swiss LeagueSlut
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds5
GCK LionsGCK Lions1
Swiss LeagueSlut
GCK LionsGCK Lions3
ChurChur6
Club FriendlySlut
GCK LionsGCK Lions0
ThurgauThurgau1
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1BaselBasel3200127
2SierreSierre2101055
3VispVisp2101045
4Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3111005
5ChurChur31101-34
6OltenOlten2110043
7ArosaArosa2110013
8ThurgauThurgau30111-23
9La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK LionsGCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind