GCK Lions – Visp 4-3, Swiss League 26. sep. 2026

Swiss League · Grundspil
Slut efter forlængelse
4–3OT
(0-0, 2-3, 1-0 · OT 1-0)
lørdag d. 26. september 2026 kl. 17:00

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
Ingen tidligere indbyrdes kampe fundet.

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Basel3200127
2Sierre2101055
3Visp2101045
4Bellinzona Snakes3111005
5Chur31101-34
6Olten2110043
7Arosa2110013
8Thurgau30111-23
9La Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)