Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold24HåndboldIshockey2Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball2Basketball4NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Schweiz › Swiss League › Chur
Alle32Alle2Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Chur kampe, resultater og trup

Club Friendly18. aug 19:45
ChurChur–
BaselBasel–
Club Friendly25. aug 20:00
ThurgauThurgau–
ChurChur–
Swiss League24. okt 17:30
OltenOlten–
ChurChur–
Swiss League29. okt 19:45
ThurgauThurgau–
ChurChur–
Swiss League31. okt 18:30
ChurChur–
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes–
Swiss League10. nov 19:45
BaselBasel–
ChurChur–
Swiss League13. nov 20:00
ChurChur–
ArosaArosa–
Swiss League15. nov 16:30
ChurChur–
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds–
Swiss League17. nov 19:45
SierreSierre–
ChurChur–
Swiss League20. nov 20:00
ChurChur–
VispVisp–
Swiss LeagueSlut
ChurChur6
GCK LionsGCK Lions3
Swiss LeagueSlut
VispVisp3
ChurChur2
Swiss LeagueSlut
ChurChur2
SierreSierre5
Swiss LeagueSlut
La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds2
ChurChur5
Swiss LeagueSlut
ChurChur5
ArosaArosa1
Swiss LeagueSlut
ChurChur1
BaselBasel3
Swiss LeagueSlut
Bellinzona SnakesBellinzona Snakes2
ChurChur1
Swiss LeagueSlut efter straffeslag
ChurChur2
ThurgauThurgau3
SO
Swiss LeagueSlut
ChurChur4
OltenOlten9
Swiss LeagueSlut
GCK LionsGCK Lions3
ChurChur6
Club FriendlySlut
ChurChur5
FreiburgFreiburg1
Club FriendlySlut
KosiceKosice1
ChurChur4
Club FriendlySlut
ChurChur1
SchwenningerSchwenninger6
Club FriendlySlut
ChurChur3
Langnau TigersLangnau Tigers5
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1BaselBasel3200127
2SierreSierre2101055
3VispVisp2101045
4Bellinzona SnakesBellinzona Snakes3111005
5ChurChur31101-34
6OltenOlten2110043
7ArosaArosa2110013
8ThurgauThurgau30111-23
9La Chaux-de-FondsLa Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK LionsGCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind