Bellinzona Snakes – Basel 5-4, Swiss League 17. sep. 2026

Swiss League · Grundspil
Slut efter straffeslag
5–4SO
(0-2, 3-1, 1-1 · OT 0-0)
Straffespark: 4-3
torsdag d. 17. september 2026 kl. 20:15

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
  • 2026-10-17Basel2 – 1Bellinzona Snakes

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Basel3200127
2Sierre2101055
3Visp2101045
4Bellinzona Snakes3111005
5Chur31101-34
6Olten2110043
7Arosa2110013
8Thurgau30111-23
9La Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)