Visp – Bellinzona Snakes 4-3, Swiss League 20. okt. 2026

Swiss League · Grundspil
Slut efter forlængelse
4–3OT
(1-1, 0-0, 2-2 · OT 1-0)
tirsdag d. 20. oktober 2026 kl. 19:30
Mål og kort pr. minut
Visp
04563
Bellinzona Snakes

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

  • 1. periode
  • 8'S. Patry (Y. Bruschweiler) Power-play
  • 13'I. Marchetti (T. Moreno)
  • 2. periode
  • 40'S. Forrer (D. Eigenmann)
  • 3. periode
  • 47'N. Lehmann (S. Patry) Power-play
  • 54'J. Forget (J. De Luca, R. Dey)
  • 59'D. Togni
  • Overtid
  • 63'S. Forrer Power-play
  • 2026-09-22Visp5 – 2Bellinzona Snakes
  • 2026-08-13Bellinzona Snakes2 – 6Visp

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Basel3200127
2Sierre2101055
3Visp2101045
4Bellinzona Snakes3111005
5Chur31101-34
6Olten2110043
7Arosa2110013
8Thurgau30111-23
9La Chaux-de-Fonds31200-33
10GCK Lions30201-81

Promotion - Swiss League (Play Offs: Quarter-finals)