Csikszereda – Budapest Akademia 2-4, Erste Liga 9. okt. 2026

Erste Liga · Grundspil
(1-1, 0-1, 1-2)
fredag d. 9. oktober 2026 kl. 17:30
Mål og kort pr. minut
Csikszereda
04560
Budapest Akademia

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

  • 1. periode
  • 6'T. Becze (B. Peter, T. Laday) Power-play
  • 12'W. Zapernick (G. Nagy, N. Karjalainen)
  • 2. periode
  • 26'G. Nagy (B. Szabo)
  • 3. periode
  • 55'W. Zapernick (G. Nagy, M. Nadasy)
  • 56'W. Zapernick (G. Nagy, M. Nadasy)
  • 59'A. Sallo (T. Becze, K. Galoha) Power-play
  • 2026-10-09Csikszereda2 – 4Budapest Akademia

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Brasov970111724
2DVTK95121620
3Ujpest1064002118
4Budapest Akademia952111118
5Gyergyoi1053111118
6DEAC95301416
7Csikszereda103421014
8Fenestela82510-78
9Feha1990801-251
10DAB90801-381

Promotion - Erste Liga (Play Offs: Quarter-finals)