Budapest Akademia – DAB 2-1, Erste Liga 20. sep. 2026

Erste Liga · Grundspil
Slut efter straffeslag
2–1SO
(0-1, 1-0, 0-0 · OT 0-0)
Straffespark: 1-0
søndag d. 20. september 2026 kl. 18:00

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
  • 2026-10-24DAB2 – 6Budapest Akademia
  • 2026-10-04DAB2 – 6Budapest Akademia

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Brasov970111724
2DVTK95121620
3Ujpest1064002118
4Budapest Akademia952111118
5Gyergyoi1053111118
6DEAC95301416
7Csikszereda103421014
8Fenestela82510-78
9Feha1990801-251
10DAB90801-381

Promotion - Erste Liga (Play Offs: Quarter-finals)