Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold26HåndboldIshockey3Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball4Basketball6NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Italien › IHL › Pustertal Junior
Alle39Alle3Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Pustertal Junior kampe, resultater og trup

Italian CupI dag 20:30
AllegheAlleghe–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL29. okt 20:00
Pustertal JuniorPustertal Junior–
AllegheAlleghe–
IHL31. okt 20:00
AostaAosta–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL7. nov 19:00
Pustertal JuniorPustertal Junior–
FeltreFeltre–
IHL14. nov 19:30
ValdifiemmeValdifiemme–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL21. nov 16:00
Pustertal JuniorPustertal Junior–
KalternKaltern–
IHL28. nov 18:45
PerginePergine–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL3. dec 20:45
FassaFassa–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL5. dec 18:45
Pustertal JuniorPustertal Junior–
EppanEppan–
IHL12. dec 18:30
VareseVarese–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHLSlut
Pustertal JuniorPustertal Junior4
ValpelliceValpellice2
IHLSlut
Pustertal JuniorPustertal Junior4
VareseVarese2
IHLSlut
EppanEppan9
Pustertal JuniorPustertal Junior3
IHLSlut
Pustertal JuniorPustertal Junior0
FassaFassa3
IHLSlut
Pustertal JuniorPustertal Junior3
PerginePergine4
IHLSlut
KalternKaltern8
Pustertal JuniorPustertal Junior0
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1KalternKaltern550002615
2AostaAosta440001112
3FassaFassa5320049
4EppanEppan5320049
5ValpelliceValpellice42200-16
6VareseVarese52300-36
7FeltreFeltre42200-36
8AllegheAlleghe41201-14
9PerginePergine51400-153
10Pustertal JuniorPustertal Junior51400-163
11ValdifiemmeValdifiemme40310-62

Promotion - IHL (Winners stage)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind