Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold44HåndboldIshockey1Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyballBasketball11NBARugbyAFLBaseball1
Forside › Ishockey › Italien › IHL › Alleghe
Alle57Alle1Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Alleghe kampe, resultater og trup

Italian Cup22. okt 20:30
AllegheAlleghe–
Pustertal JuniorPustertal Junior–
IHL24. okt 20:30
AllegheAlleghe–
FassaFassa–
IHL29. okt 20:00
Pustertal JuniorPustertal Junior–
AllegheAlleghe–
IHL31. okt 20:30
AllegheAlleghe–
PerginePergine–
IHL7. nov 19:30
KalternKaltern–
AllegheAlleghe–
IHL14. nov 20:30
AllegheAlleghe–
EppanEppan–
IHL21. nov 20:30
ValpelliceValpellice–
AllegheAlleghe–
IHL28. nov 20:30
AllegheAlleghe–
ValdifiemmeValdifiemme–
IHL5. dec 20:30
AllegheAlleghe–
AostaAosta–
IHL12. dec 19:30
FeltreFeltre–
AllegheAlleghe–
IHLSlut
VareseVarese5
AllegheAlleghe2
IHLSlut
AllegheAlleghe3
FeltreFeltre4
IHLSlut
AostaAosta5
AllegheAlleghe3
IHLSlut efter forlængelse
ValdifiemmeValdifiemme3
AllegheAlleghe2
OT
IHLSlut
AllegheAlleghe7
ValpelliceValpellice4
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1KalternKaltern550002615
2AostaAosta440001112
3FassaFassa5320049
4EppanEppan5320049
5ValpelliceValpellice42200-16
6VareseVarese52300-36
7FeltreFeltre42200-36
8AllegheAlleghe41201-14
9PerginePergine51400-153
10Pustertal JuniorPustertal Junior51400-163
11ValdifiemmeValdifiemme40310-62

Promotion - IHL (Winners stage)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind