Kaltern – Pustertal Junior 8-0, IHL 19. sep. 2026

IHL · Grundspil
(1-0, 3-0, 4-0)
lørdag d. 19. september 2026 kl. 19:30
Mål og kort pr. minut
Kaltern
04560
Pustertal Junior

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

  • 1. periode
  • 3'T. Rajamaki (A. Sullmann)
  • 2. periode
  • 23'R. Andergassen (J. Alanne)
  • 26'M. Soelva (J. Alanne, L. Bianco)
  • 37'M. Covi (L. De Dona)
  • 3. periode
  • 44'R. Andergassen (J. Alanne, M. Selva)
  • 48'M. Oberhuber (T. Rajamaki, J. Schmid)
  • 48'T. Rajamaki
  • 56'R. Andergassen (J. Alanne)
  • 2026-09-19Kaltern8 – 0Pustertal Junior

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Kaltern550002615
2Aosta440001112
3Fassa5320049
4Eppan5320049
5Valpellice42200-16
6Varese52300-36
7Feltre42200-36
8Alleghe41201-14
9Pergine51400-153
10Pustertal Junior51400-163
11Valdifiemme40310-62

Promotion - IHL (Winners stage)