Schwenninger - ERC Ingolstadt, DEL

DEL · Grundspil
fredag d. 16. oktober 2026 kl. 19:30

Hvad tror du?

Stem nu18+
Ordinær tid — X betyder, at forlænget spilletid afgør den.
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt endnu.
  • 2026-01-25ERC Ingolstadt4 – 1Schwenninger
  • 2025-12-30Schwenninger5 – 3ERC Ingolstadt
  • 2025-12-07ERC Ingolstadt5 – 2Schwenninger
  • 2025-10-19Schwenninger2 – 4ERC Ingolstadt

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Eisbaren Berlin861101920
2Adler Mannheim95202617
3Nurnberg Ice Tigers95301616
4Munchen84211115
5Grizzly Wolfsburg93222015
6Straubing Tigers84310814
7Augsburger Panther84310514
8Krefeld Pinguine94401313
9Kolner83311-212
10Frankfurt Lowen8241119
11ERC Ingolstadt82411-79
12Bremerhaven83500-79
13Iserlohn Roosters81511-176
14Schwenninger81610-165

Promotion - DEL (Play Offs: Quarter-finals)Relegation - DEL2