Grizzly Wolfsburg - Krefeld Pinguine, DEL

DEL · Grundspil
Slut efter straffeslag
2–1SO
(1-0, 0-0, 0-1 · OT 0-0)
Straffespark: 2-0
torsdag d. 15. oktober 2026 kl. 19:30

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
Ingen tidligere indbyrdes kampe fundet.

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Eisbaren Berlin861101920
2Adler Mannheim95202617
3Nurnberg Ice Tigers95301616
4Munchen84211115
5Grizzly Wolfsburg93222015
6Straubing Tigers84310814
7Augsburger Panther84310514
8Krefeld Pinguine94401313
9Kolner83311-212
10Frankfurt Lowen8241119
11ERC Ingolstadt82411-79
12Bremerhaven83500-79
13Iserlohn Roosters81511-176
14Schwenninger81610-165

Promotion - DEL (Play Offs: Quarter-finals)Relegation - DEL2