Ostersund – Nybro 2-3, Hockey Allsvenskan 20. sep. 2026

Hockey Allsvenskan · Grundspil
Slut efter forlængelse
2–3OT
(0-0, 2-0, 0-2 · OT 0-1)
søndag d. 20. september 2026 kl. 16:30

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
Ingen tidligere indbyrdes kampe fundet.

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Leksand550001315
2AIK54100512
3Oskarshamn53110811
4Kalmar4310069
5BIK Karlskoga5320019
6Södertälje5220157
7MODO41120-17
8Almtuna51211-26
9Ostersund50122-36
10Mora51202-45
11Nybro40220-34
12Vimmerby51301-64
13Visby/Roma51301-104
14Vasteras40400-90

Promotion - HockeyAllsvenskan (Play Offs: Quarter-finals)