Mora – Oskarshamn 6-2, Hockey Allsvenskan 9. okt. 2026

Hockey Allsvenskan · Grundspil
(2-0, 3-2, 1-0)
fredag d. 9. oktober 2026 kl. 19:00
Mål og kort pr. minut
Mora
04560
Oskarshamn

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

  • 1. periode
  • 13'D. Giroux (R. Mosley, H. Larsson) Power-play
  • 17'N. Juntorp (K. Umegard, I. Salqvist)
  • 2. periode
  • 21'S. Sjodin (P. Elvsveen, P. Elvsveen) Shorthanded
  • 28'C. Karlsson (M. Brown, L. Georgsson)
  • 29'R. Mosley (H. Larsson, A. Udd)
  • 33'R. Mosley (O. Tarnstrom, M. Karlstrom) Power-play
  • 35'J. Svensson (H. Allvin, F. Engsund)
  • 3. periode
  • 53'P. Elvsveen (O. Tarnstrom, S. Sjodin)
  • 2026-10-23Oskarshamn2 – 5Mora
  • 2026-10-09Mora6 – 2Oskarshamn

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Leksand550001315
2AIK54100512
3Oskarshamn53110811
4Kalmar4310069
5BIK Karlskoga5320019
6Södertälje5220157
7MODO41120-17
8Almtuna51211-26
9Ostersund50122-36
10Mora51202-45
11Nybro40220-34
12Vimmerby51301-64
13Visby/Roma51301-104
14Vasteras40400-90

Promotion - HockeyAllsvenskan (Play Offs: Quarter-finals)