Merano – KHL Sisak 2-1, Alps Hockey League 16. okt. 2026

Alps Hockey League · Grundspil
Slut efter forlængelse
2–1OT
(0-1, 1-0, 0-0 · OT 1-0)
fredag d. 16. oktober 2026 kl. 20:30
Mål og kort pr. minut
Merano
04561
KHL Sisak

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

  • 1. periode
  • 11'K. Marinkovic (A. Tabak, N. Brus)
  • 2. periode
  • 29'B. Sherbinin (F. Sproviero)
  • Overtid
  • 61'P. Tomasini (A. Golser, J. Fuchs)
Ingen tidligere indbyrdes kampe fundet.

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Ritten981002224
2Acroni Jesenice1082002124
3Eisbaren981001224
4Asiago952201419
5Merano84310-214
6Kitzbuhel84301613
7▲Salzburg 2113701-2210
8▼KHL Sisak7340049
9▼Gherdeina8241109
10▼Unterland81412-77
11▲Cortina81511-136
12▼Klagenfurt II81601-204
13Vipiteno70610-152

Promotion - Alps Hockey League (Winners stage)