Videre til indhold
slutspillet.dk
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
  • Forside
  • Livescore
  • Ligaer
    • Stillinger
  • Transfers
  • Predictions
  • Podcasts
Log indOpret en konto
AlleFodbold2HåndboldIshockey1Formel 1MMAAmerikansk fodboldVolleyball1Basketball1NBARugbyAFLBaseball
Forside › Ishockey › Østrig › Alps Hockey League › Kitzbuhel
Alle5Alle1Danish CupInternational Tournament (Denmark)Metal LigaenQMJHL

Kitzbuhel kampe, resultater og trup

Alps Hockey League24. okt 20:00
AsiagoAsiago–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey League25. okt 18:00
AsiagoAsiago–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey League29. okt 20:00
UnterlandUnterland–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey League31. okt 19:30
KitzbuhelKitzbuhel–
CortinaCortina–
Alps Hockey League5. nov 19:30
KitzbuhelKitzbuhel–
RittenRitten–
Alps Hockey League7. nov 19:30
MeranoMerano–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey League12. nov 19:00
Klagenfurt IIKlagenfurt II–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey League14. nov 19:30
KitzbuhelKitzbuhel–
Acroni JeseniceAcroni Jesenice–
Alps Hockey League17. nov 19:30
KitzbuhelKitzbuhel–
VipitenoVipiteno–
Alps Hockey League20. nov 19:30
KHL SisakKHL Sisak–
KitzbuhelKitzbuhel–
Alps Hockey LeagueSlut
KitzbuhelKitzbuhel6
MeranoMerano3
Alps Hockey LeagueSlut
Acroni JeseniceAcroni Jesenice3
KitzbuhelKitzbuhel1
Alps Hockey LeagueSlut
Salzburg 2Salzburg 22
KitzbuhelKitzbuhel8
Alps Hockey LeagueSlut
KitzbuhelKitzbuhel3
KHL SisakKHL Sisak2
Alps Hockey LeagueSlut
EisbarenEisbaren6
KitzbuhelKitzbuhel1
Alps Hockey LeagueSlut
KitzbuhelKitzbuhel8
VipitenoVipiteno3
Alps Hockey LeagueSlut efter straffeslag
GherdeinaGherdeina4
KitzbuhelKitzbuhel3
SO
Alps Hockey LeagueSlut
KitzbuhelKitzbuhel7
UnterlandUnterland2
Alps Hockey LeagueSlut
KitzbuhelKitzbuhel2
RittenRitten5
#HoldKVTOTSOTNDIFFP
1RittenRitten871002121
2Acroni JeseniceAcroni Jesenice972001821
3EisbarenEisbaren871001021
4AsiagoAsiago952201419
5MeranoMerano74210114
6KitzbuhelKitzbuhel84301613
7KHL SisakKHL Sisak6330059
8GherdeinaGherdeina7231119
9UnterlandUnterland81412-77
10Salzburg 2Salzburg 2102701-237
11Klagenfurt IIKlagenfurt II71501-184
12CortinaCortina70511-143
13VipitenoVipiteno60510-142

Promotion - Alps Hockey League (Winners stage)

Forudsigelser

Forudsig kommende kampe

23. okt 19:00EsbjergEsbjergmodHerning Blue FoxHerning Blue FoxStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:00Odense BulldogsOdense BulldogsmodSonderjyske IshockeySonderjyske IshockeyStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp
23. okt 19:30FrederikshavnFrederikshavnmodRungstedRungstedStem nu
Dit valg:
0 stemmer10 point hvis korrektDu har stemtSe kamp

Favoritter

Indlæser dine favoritter…

Populære ligaer

Danish CupDanmarkInternational Tournament (Denmark)EuropaMetal LigaenDanmarkQMJHLCanada1. LigaSlovakiet2. LigaSlovakiet2. LigaCzech-Republic2. Liga - CentralCzech-Republic
slutspillet.dk

Slutspillet er et dansk sportsdata og livescoresite. Følg kampen, og resultater, stillinger, statistikker og sportsnyheder med dansk overblik.

INDHOLD

  • Livescore
  • Transfers
  • VM
  • Ligaer

INFORMATION

  • Om os
  • Kontakt
  • Presse
  • Cookiepolitik

JURIDISK

  • Regler & Vilkår
  • Privatlivspolitik
  • 18+ Ansvarligt spil

FØLG OS

Facebook X-twitter Youtube Instagram

Spil ansvarligt

Stop spillet | ROFUS | Spillemyndigheden Hjælp: 70 22 28 25

2026 Slutspillet.dk - Alle rettigheder forbeholdt, Det er ikke tilladt at gengivie indhold uden forudgående aftale eller tydelig kilde angivelse.

  • Hjem
  • Livescore
  • Mere
    • Ligaer
    • Predictions
    • Transfers
  • Profil
    Medlemmer

    Opret en gratis konto

    Gem dine forudsigelser, følg dine yndlingshold og ligaer, og hav dem med på alle enheder.

    Opret dig nu

    Allerede medlem? Log ind