Acroni Jesenice – Salzburg 2 5-1, Alps Hockey League 29. sep. 2026

Alps Hockey League · Grundspil
(4-0, 1-0, 0-1)
tirsdag d. 29. september 2026 kl. 19:00

Hvad tror du?

18+
0 stemmer

Dette er en vejledende afstemning blandt brugere på Slutspillet.dk og skal ikke ses som et odds eller væddemåls anbefaling. Spil ansvarligt - 18+ - StopSpillet 70 22 28 25 - ROFUS.nu

Kampforløb ikke tilgængeligt for denne kamp.
  • 2026-10-20Acroni Jesenice2 – 4Salzburg 2
  • 2026-09-29Acroni Jesenice5 – 1Salzburg 2

Grundspil

#HoldKVTOTSOTNDIFFPForm
1Ritten981002224
2Acroni Jesenice1082002124
3Eisbaren981001224
4Asiago952201419
5Merano84310-214
6Kitzbuhel84301613
7▲Salzburg 2113701-2210
8▼KHL Sisak7340049
9▼Gherdeina8241109
10▼Unterland81412-77
11▲Cortina81511-136
12▼Klagenfurt II81601-204
13Vipiteno70610-152

Promotion - Alps Hockey League (Winners stage)